Descarrega l'última versióHEA HEB Biga d'acer en forma de HEspecificacions i dimensions.
EN 10025-2 S235JR Biga en H d'acer estructural
| Atribut | Detalls tècnics |
| Nom del producte | Biga H d'acer laminat en calent personalitzada/ Feix universal (UB) |
| Estàndard | EN 10025-2:2004 |
| Grau d'acer | S235JR (Número de material: 1.0038) |
| Graus equivalents | ASTM A36, JIS SS400, GB/T Q235B |
| Dimensions | Sèries HEA, HEB, HEM (100 mm - 1000 mm) |
| Longitud | 6 m, 9 m, 12 m o personalitzat segons les necessitats del projecte |
| Tractament de superfícies | Oli negre nu, granallat (Sa 2.5), imprimat o galvanitzat per immersió en calent |
| Tolerància | Segons la norma EN 10034 |
Dades tècniques
EN 10025 S235JR HEA/HEB/HEMBiga en forma de HComposició química
| Element | C | Si | Mn | P | S | N | Al |
| Contingut (%) | ≤0,17 | ≤0,35 | ≤1,40 | ≤0,035 | ≤0,035 | ≤0,012 | ≥0,020 |
EN 10025 S235JR HEA/HEB/HEMBiga H d'acer estructuralpropietat mecànica
| Límit elàstic (ReH) | Resistència a la tracció (Rm) | Elongació (A%) | Energia d'impacte (KV) |
| Mín. 235 MPa | 360 - 510 MPa | Mín. 26% | 27J a 20°C (grau JR) |
Mides de bigues en H HEA/HEB/HEM
| Mida de la secció (alçada × amplada) mm | Gruix de la xapa (t1) mm | Gruix de la brida (t2) mm | Pes (kg/m²) | Aplicació típica |
| 100 × 100 | 4,5 – 6,0 | 6 – 10 | 16 – 20 | Estructures d'acer lleuger, marcs petits |
| 150 × 150 | 5.0 – 7.0 | 7 – 11 | 30 – 36 | Edificis residencials, bigues de suport |
| 200 × 200 | 6,5 – 9,0 | 8 – 12 | 50 – 61 | Edificis industrials mitjans |
| 250 × 250 | 7.0 – 10.0 | 9 – 14 | 72 – 90 | Magatzems, estructura pesada |
| 300 × 300 | 8,0 – 12,0 | 10 – 15 | 94 – 117 | Estructures de gran envergadura |
| 400 × 400 | 13 – 21 | 16 – 28 | 155 – 211 | Indústria pesada i infraestructures |
Feu clic al botó de la dreta
Soldabilitat excepcional:El baix contingut en carboni deS235JR H Beamel fa ideal per a tots els processos de soldadura estàndard sense necessitat de preescalfament.
Eficiència estructural:El disseny en forma d'H proporciona una capacitat de càrrega superior i una alta relació resistència-pes en comparació amb les bigues en I estàndard.
Processament versàtil:Fàcil de tallar, doblegar i mecanitzar. Oferim serveis de processament personalitzats, com ara punxonat, soldadura i recobriment anticorrosió.
Compliment i traçabilitat:Subministrat amb un certificat de proves de molí (MTC) segons la norma EN 10204 3.1, que garanteix que cada tona compleix amb l'estàndard requerit.
| Paràmetre | Rang de tolerància | Descripció |
| Alçada (H) | ±2,0 mm a ±3,0 mm | Depèn de la profunditat del feix |
| Amplada de la brida (B) | ±2,0 mm | Controla la precisió de la connexió |
| Gruix de la xarxa | ±0,5 mm a ±1,0 mm | Afecta la resistència al tall |
| Gruix de la brida | ±0,5 mm a ±1,5 mm | Influeix en la capacitat de càrrega |
| Rectitud | ≤ L/1000 | Desviació màxima admissible |
| Quadratura de la brida | ≤ 1,0% de l'amplada de la brida | Assegura una correcta alineació |
| Gir | ≤ 2 mm per metre | Limita la deformació estructural |
Personalització de dimensions: H (100–1000 mm), B (100–300 mm), t_w (5–40 mm) i t_f (6–40 mm) es poden personalitzar; es pot tallar a mida.
Personalització del processamentS'accepten perforacions, tractament d'extrems i soldadura prefabricada. Hi ha disponibles serveis de bisellatge, ranurat, soldadura i mecanitzat per satisfer els requisits de connexió.
Personalització del tractament de superfíciesGalvanitzat, pintat/recobert amb epoxi, sorrejat, acabat superficial original i altres acabats superficials especials. L'elecció es basa en l'entorn de servei i els requisits de rendiment de la protecció contra la corrosió.
Personalització de marcatge i embalatgeHi ha disponible un marcatge especial (amb l'ID o les especificacions del projecte); l'embalatge es pot personalitzar per a l'enviament en plataforma o contenidor.
Edificis amb estructura d'acer:Naus industrials, tallers i edificis comercials de gran alçada.
Projectes d'infraestructures:Ponts, torres de transmissió i construcció de ports.
Fabricació de maquinària:Bastidors base per a maquinària pesada i xassís de vehicles.
Enginyeria Marina:Estructures de suport per a plataformes marines.
Abast global:Serveix a més de 200 països amb sucursals locals als EUA, Mèxic, Guatemala i cooperació estratègica a Costa Rica.
Garantia de qualitat:Compliment estricte de les inspeccions de tercers de BV/SGS per garantir que "no hi hagi material substitutiu".
Lliurament ràpid:Aprofitant la nostra xarxa logística estratègica per garantir que el vostre projecte es mantingui dins del termini previst.
Servei únic:Des del disseny CAD i el processament de metalls fins a l'enviament internacional i el suport tècnic local.
Embalatge
Els paquets estàndard es fixen amb fleixos d'acer de 12-16 mm, que són un port d'elevació adequat per a 2-3 tones en un paquet.
Cada paquet està embolicat amb lona impermeable i els paquets dessecants per evitar l'òxid durant el transport.
Recobriment addicional d'oli antioxidant per a peces grans (sèrie HEM o alçada de secció ≥800 mm).
Etiquetes en dos idiomes (anglès/castellà) amb el grau, la mida, el codi HS, el lot i el número MTC.
Lliurament
Cadena logística fiable amb cooperació a llarg termini amb els principals transportistes: MSK, MSC, COSCO, etc.
Disponible: 7~15 dies per a articles en estoc; 15~30 dies per a comandes de producció.
Tot el procediment està sota el control de qualitat ISO9001 per garantir-vos un lliurament integral al vostre port.
Les condicions d'enviament són flexibles per al calendari del vostre projecte.
P1: S235JR i ASTM A36 són el mateix material?
R: Sí, són gairebé equivalents pel que fa a l'ús i la soldabilitat. S235JR (norma europea) i A36 (norma americana) són d'una manera molt similar entre si en l'aplicació a la construcció general.
P2: Com us assegureu que "no hi hagi material substitutiu"?
A: El Certificat de Prova Original del Molí (MTC) s'emetrà per a cada enviament d'acord amb la norma EN 10204 3.1. Donem suport i animem a les inspeccions de tercers (SGS/BV) per confirmar les propietats químiques i mecàniques abans de la càrrega.
P3: Quins tipus d'acabat superficial anticorrosió teniu?
A: Galvanitzat en calent: màxima vida útil en ambients costaners/humits.
Granallat i imprimació: Sa 2.5 per a aplicació directa a obres de construcció.
Oliat sense oli: Per a un període de protecció curt.
P4: Puc demanar un processament personalitzat (tall/perforació)?
R: Sí. També podem tallar amb precisió a la mida i perforar amb CNC a partir dels vostres fitxers CAD, cosa que us ajuda a estalviar temps i costos de mà d'obra a la feina.
P5: Quin és el vostre termini de lliurament i quantitat habituals per a la càrrega?
A: Mides en estoc: 7–15 dies Quantitat de projectes: 25–40 dies.
Embalatge: contenidor d'aproximadament 25-27 tones/20 peus, transport marítim, agrupació professional per a un embalatge ajustat.
P6: Teniu suport local a les Amèriques?
R: Sí. Tenim oficines als EUA, Mèxic i Guatemala per atendre-us localment, amb una resposta més ràpida i assistència tècnica per als nostres clients de l'hemisferi occidental.
Dades de contacte
Adreça
Zona industrial de desenvolupament de Kangsheng
Districte de Wuqing, ciutat de Tianjin, Xina.
Correu electrònic
Telèfon
Hores
Dilluns-Diumenge: Servei 24 hores











